Stor ve Zebra Perde Temizliği

0
813

StorPerde Temizliği Nasıl Yapılır?

 Diğer perdelere göre çok daha rahat ve pratik bir kullanım imkanı sunması nedeni ile günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan stor perdeler, özel mekanizması ile açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Ev ya da ofislerde tercih edilebilen stor perde seçenekleri, çok fonksiyonlu bir kullanım olanağı sunmasının yanı sıra dayanıklı yapısı ile de tercih edilmektedir. Her konsepte uygun birbirinden güzel renk ve model seçeneğini bir arada sunan stor perde modelleri, toz ya da kir tutmaması nedeni ile de daha hijyenik bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Herkesin alırken temizliği konusunda tereddüte düştüğü stor perdeler çok kolay bir şekilde ve kısa sürede temizlenebilmektedir. Kumaşının zarar görmemesi için düz ve temiz bir zeminde yıkanması gereken stor perdeler, yapısını bozmayacak bir deterjanla temizlenebiliyor. Stor perdelerin yıkanmadan evvel aparatlarının çıkartılması ve yıkamadan sonra tekrar takılması gerekiyor. Temizleme süngeri ile birlikte bol köpüklü su ile ıslatılarak yıkanan stor perde, nemli halde tekrar rulosuna sarılıp yerine asılarak kurumaya bırakılmalıdır.

Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonlarında çok önemli bir yere sahip olan ve her zevke uygun seçeneklere sahip olan zebra perde modelleri, kolay kullanımının yanı sıra şık duruşu ile de bayanların bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır. Kullanıldığı alanda yazın güneş ışınlarının girmesini engellerken kışın da sıcaklığın dışarı çıkmasına engel olan zebra perdeler, yalıtım özelliği ile de dikkat çekmeyi başarmaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan zebra perdelerin temizliği de oldukça basittir. Tül perde ile aynı şekilde yıkanabilen zebra perdeler, % 100 polyester iplik ile üretilmektedir.

 Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan ve kolay kolay kirlenmeyen zebra perdeler, geniş düz ve temiz bir alanda temizlenmelidir. Borusu çıkartıldıktan sonra zemine yayılan zebra perde, sünger ile perde kenarına paralel olarak silinir. Islatıldıktan sonra nemli hale getirilen sünger ile nazik bir şekilde silinen zebra perde, kuru bir havlu ile birlikte kurulanmalıdır. Son işlem olarak tekrar borusuna rulolanan zebra perde yerine takılır ve kurumaya bırakılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here