Perşembe, Nisan 25, 2024

Rustik Renso Perde

Rustik demek taşıyıcı demektir. İşlenmemiş doğal malzemelerden üretilir. Taşıyıcı perdeler olarak bilinen rustik renso perde halka veya bir boru üzerine ahşap veya pirinç uygulamadır. Rustik renso perde ahşap, ahşap görünümlü alüminyum, nikel ve pirinç rustikler olmak üzere dörde ayrılır. Rustik renso perde tercihleri genellikle evin dizaynına, renklerine göre yapılır. Eğer mobilyalar ahşap ise veya yerlerde parke ahşap renginde ise ahşap rustikler tercih sebebidir. Eğer mobilyalar klasikse ve pirinç uygulamaları var ise pirinç rustikler tercih edilir.

Rustik renso perde kullanımında özel bir kumaş seçeneği yoktur. Her türlü kumaş tercih edilebilir. Ahşap rustik renso perde seçimlerinde genellikle spor kumaşlar tercih edilirken pirin rustik renso perde seçimlerinde daha klasik kumaş modelleri tercih edilebilir. Kumaş seçimleri kişinin zevkine, kullanım tarzına ve hayal gücüne bağlı olarak özelleştirilebilir.

RUSTİK PERDE KULLANIM AVANTAJLARI

*Daha modern aynı zamanda klasik doğal bir görünüm kazandırır.

*Kullanımı oldukça pratiktir.

*Kornişten hoşlanmayanlar tercih edebilir.

*Taşınma durumlarında her evin perde boyutuna uyum sağlayabilir.

RUSTİK RENSO PERDE NERELERDE KULLANILABİLİR

Evin her köşesinde yani mutfakta salonda odalarda vs rahatlıkla kullanılabilir

RUSTİK PERDE MONTAJI

Montajı oldukça kolay olan rustik perdeleri tavan veya duvara yapılabildiği gibi daha çok duvara uygulanmaktadır. Boru genişliği artıkça ayakları çoğaltılabilir örneğin genişliği 160 cm’den fazla olan boru ölçülerinde orta ayak kullanılabilir. Perde borusunun kenarlarında ise taşıyıcı ayaklar 10 ile 15 cm aralıklarında takılması görüntüsü ve sağlamlığı açısından önerilmektedir. Rustik perde borusu üzerine perde ayaklarının monte edilmesiyle montaj tamamlanmış olur. Birbirinden farklı rustik perde aparatları çeşitli şekil ve renklerde bulunmaktadır. Genellikle ahşap rustik ayakların tercih edildiği bu ürünler raylı ve raysız olarak da kullanılabilir. Ahşap modellerinin yanı sıra tercih edilen metal ve pirinç rüstik ray sistemleri de bulunmaktadır. Rustik renso perde kullanılacak alanın ölçülerine göre farklılık gösteren bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan ve kullanıldığı alanda çok doğal aynı zamanda modern bir görünüm sunan Rustik Perde modelleri ile çok özel size özel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.