Perşembe, Nisan 25, 2024

Dikey Perdeler

Özellikle okul ya da fabrika ve hastane gibi alanlarda çokça kullanımı olan birbirinden değişik model seçenekleri bünyesinde dikey perde modelleri, aynı zamanda evlerde de kullanılmakta ve oldukça şık bir görünüm vermektedir. Evler için özellikle kumaş üretimi olan perdeler, daha çok geniş salonlar adına son zamanlarda en çok tercih edilen perde çeşitleri arasında yer almaktadır. Boy olarak enine göre daha uzun camlar için kullanılan olan bu perde modelleri, dikey açıdan bir toplama gibi bir fırsat verdiğinden dolayı bu alanlar için en fazla tercih edilen perdelerdir. Güneş ışınlarından da en çok yararlanma şansı sunan perde çeşitleri olarak ön plana çıkar. Bu farklı toplama mekanizmasına sahip perde, aynı zamanda farklı açılara göre yön değiştirdiği için güneş ışınlarında değişik şekillerde yararlanılabilmektedir.

Dikey perdeler

Kaliteli bir tasarım ile yapılan bir ray üzerinde hareket eden bu perde çeşidi, bu sayede sağ ya da sola doğru veya ortaya toplama gibi bir işlem yapılabilmektedir. Ayıca mekanizma içerisinde yuvarlak ayrı bir mekanizma sayesinde de yine perdeler belli bir açı ile döndürülerek güneş ışınlarından daha iyi bir şekilde yararlanma fırsatı vermektedir. Birçok değişik model ve renk seçeneği ile birbirinden değişik mekanlar için büyük bir talep gören bu dikey perde çeşitleri, tüm kişisel beğenilere uygun bir tarzda ve kusursuz olarak çalışan mekanizması sayesinde uzun yıllar kullanma olanağı vermektedir. Dayanıklı bir yapısı olmasının yanı sıra, perdenin açılıp kapanma kısmı da oldukça büyük bir kolaylık sunmaktadır.

Farklı alanlar için kullanım

Fabrika ya da hastane gibi alanlar için üretilen çeşitler adına bu dikey perde çeşitleri için sadece sabunlu su ile basitçe bir elden geçirmek tertemiz bir hale getirecektir. Aynı zamanda evler için kumaş üretimleri ile tasarım yapılmış bu perde modelleri adına sadece nemli bir bez ile silmek yeterli olacaktır. Kişisel özelliklere göre farklı ölçülerde yaptırılabilen bu perde çeşitleri için tüm değişik mekanlar adına özel bir tasarım yapılabilmektedir. Farklı renk ve desenler bünyesinde ev ya da tüm iş yerler için en zamanlarda en çok tercih edilen perdeler arasındadır.