Perşembe, Nisan 25, 2024

Motorlu Perde Sistemleri

Motorlu perde; tüm perde sistemlerine ve her mekana uyarlanabilen, kullanımı kolay yeni bir perde çeşididir. Standart perde sistemlerinin haricinde motorlu perde sisteminde, uzaktan kumandalı fonksiyonel ve pratik bir yapı bulunmaktadır. Perdenin kumaş ağırlığına ve perde sisteminin ağırlığı dikkate alınarak oluşturulan motorlar, ağırlığın fazla olmasıyla yüksek güç kapasitesinde olmaktadırlar.

Aynı anda tek kumanda ile birçok perdenin çalıştırılabileceği bu sistemde, perdeleri ayrı ayrı kumanda etme özelliği de bulunmaktadır. Fakat kumanda kontrol mekanizması standart özellikte değil uzmanlarca yapılan çalışmalar sonucunda belirlenmektedir. Motorlu perde sistemleri duvara sabit bir şekilde, uzaktan kumandayla veya merkezi bilgisayar sistemleri ile kontrol edilebilmektedir. Bunun yanında istediğiniz saatte çalışan sensörlü perde sistemleri de bulunmaktadır.

Motorlu Perde Nerelerde Kullanılabilir?

Motorlu perde çok işlevsel olması ve kolay kullanılması sebebiyle çoğu yerde kullanılabilmektedir. Motorlu perde sistemleri daha çok galeriler, salonlar, hava alanları, dershaneler, sinema ve tiyatro alanları gibi geniş alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle uzaktan kumandalı motorlu perde sistemleri çoğu işletme tarafından rağbet görmektedir. Uzaktan kumandanın sadece tek tuşunu kullanarak perdenizi kontrol edebilir; yana, aşağı, yukarı indirebilirsiniz.

Ayrıca motorlu perde sistemleri zorlu ortam koşullarına dayanıklı olmakla beraber kalitesi bağımsız kuruluşlarca test edilmiş ve onaylanmıştır. Son derece güçlü, sessiz ve sorunsuz çalışan motorlu perde sistemlerini yıllarca kullanabilirsiniz. Bununla birlikte motorlu sistemlerde yer alan zamanlayıcı özelliği ile karanlıkta perdeleri otomatik kapattırabilir, güneş doğarken otomatik olarak açtırabilirsiniz. Bu sayede motorlu perde sistemleriyle mekânları serin tutabilir, zararlı güneş ışınlarının mekâna gelmesini ve ev eşyalarınıza zarar vermesini engelleyebilirsiniz.

Motorlu Perde Sistemleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motorlu perde sistemlerini tercih etmeden önce kumaş ve sistem ağırlığına uygun güçlü bir motor kullanmak sistemin verimliliği için çok önemlidir. Ayrıca motorlu perde sistemlerinde uzaktan kumanda ile kontrol özelliğini tercih etmeniz kullanım kolaylığı açısından avantajınıza olabilecektir. Perde sistemleri seçerken modaya uygun, modern, duvar ve mobilya ile uyumlu ürünler seçmek mekanınızda şıklığı yakalamak için önem arz etmektedir. Ayrıca kullanışlı, kolay silinebilen ve temizlenebilen, kaliteli perdeleri seçmek de ürününüzün uzun ömürlü olabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlardandır.