Salı, Temmuz 16, 2024

Jaluzi Perde

Perde seçimi her mekan için büyük önem taşımaktadır. Ev dekorasyonun önemli bir parçası olan perdeler özenle seçilmeli ve evin iç dekorasyonu ile uyum sağlamalıdır. Perdelerin tasarımına ve modeline dikkat edilmesinin yanı sıra kullanışlı olup olmadığına da bakılmalıdır. Bu noktada birbirinden farklı perde modelleri bulunmaktadır. Hepsinde amaç evin zararlı güneş ışınlarından ve diğer tüm mevsimsel olumsuzluklardan korunmasıdır. Jaluzi perde modeli de bu perde çeşitlerinde biridir. Farklı tasarımı ve dekoratif özellikleri ile ön plana çıkan bu perde klasik perde modellerinden sıkılanlar için ideal bir seçim olacaktır.

Jaluzi perde nedir?

Jaluzi perde diğer perdelerden farklı olarak özel bir mekanizmaya sahiptir. Şeritlerden oluşan tasarımı ile oldukça şık duran bu perde modeli yanlarda bulunan ipler ile kapatılıp açılabilmektedir. En popüler olanı dik bir şekilde açılıp kapanan modellerdir. Fakat enine olan modellerde bulunmaktadır. Bu perde yalnızca evlerde değil iş yerlerinde de oldukça şık ve kurumsal duracaktır. Birçok farklı renk ve model seçeneğinin bulunduğu bu perde modelinde tercih edilecek renk mekanın geri kalanında bulunan renk hakimiyetine uyum sağlayacak şekilde belirlenmelidir.

Jaluzi perde çeşitleri nelerdir?

Jaluzi perde kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Model hepsinde aynı olsa da yapımında kullanılan malzemeler değişmektedir. En popüler olan 2 modelden biri metalde diğeri ise ahşaptan yapılmıştır. Metal olanlar çok daha fazla talep görmektedir. Uzun süre kullanılabilen bu perdeler pratik oluşu ve paslanmayışı ile çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. Ahşaptan yapılmış olan jaluzi perdeler çok daha otantik görünmektedir. Bu tarz perdeler ahşap evlerde oldukça uyumlu duracaktır. Fakat perdenin kaliteli bir ahşaptan yapıldığına emin olunması gerekmektedir. Jaluzi perdelerde en genel sistem ipli olan sistemdir. Her pencereye uyum sağlayan bu sistemde perdeler hem kolay kullanılacak hem de oldukça farklı ve şık duracaktır.

Jaluzi perde hangi mekanlarda kullanılır?

Jaluzi perde kullanımında mekan sınırlaması yoktur. Ofislerde bile kullanılabilen bu perde modeli gerektiği yerde her ortama kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Ofislerde kullanılan modellere de genellikle beyaz ya da gri gibi klasik renkler tercih edilmektedir. Ev penceresine takılacak olan jaluzi perdelerde ise çok daha farklı modellere yönelmek mümkündür..